Připravíme Vám i podklad...

Od letošní sezóny nabízíme našim zákazníkům v Olomouckém kraji stavební přípravu... více...

Je to dřevo, nebo...

Když jsme v lednu 2019 na veletrhu BAU v Mnichově představili nový povrch WPC... více...

Výhody

Kvalitní terasy GRINWOOD

Terasy z tropických dřevin mohou být velmi krásné, ale bohužel ne na dlouhou dobu. Deštivá jara, horká léta a mrazivé zimy si brzy vyberou svoji daň. Dřevo začíná dříve či později ztrácet svoji barvu, deformuje se hrozí napadení dřevokazným hmyzem či hnilobou, jelikož ochranné nátěry nelze provádět ze spodní strany prken. Dále je třeba myslet na to, že ochranné nátěry obsahují chemikálie, které mohou mít negativní vliv jak na okolí, tak i na Vás (jezírko s rybami, záhonky s bylinkami). Kvalitní terasy z dřevoplastových polymerů odolají mrazu, dešti, vodě, slunci, dřevokaznému hmyzu či hnilobě a nedochází k jejich poškození vlivem agresivních látek jako je například chlór nebo sůl. Vaše terasa bude i po několika letech stejně krásná

Hlavní výhody kvalitní terasy z dřevoplastu GRINWOOD:

 

- Odolný materiál na terasy se zárukou až 15 let na dřevokazné houby, hnilobu a hmyz!

- Ekonomická výhodnost díky nulové údržbě a žádným nátěrům

- Stálobarevnost

- Bezúdržbový povrch – bez nutnosti nátěru

- Krásný vzhled a příjemný na omak

- Minimální povrchové změny materiálu

- Bezpečnost - protiskluzový, žádné třísky

- Snadná a rychlá montáž terasy

 

 

Proč si zvolit pro Vaši zahradu právě WPC (dřevoplast) a ne dřevo, či plast?

Dřevo je sice krásný, "živý" materiál s jedinečnou kresbou a vůní, ale jeho údržba je náročná jak fyzicky, tak především finančně a časově. Aby si dřevo udrželo svoji přirozenou krásu, je potřeba se o něj pravidelně a pečlivě starat. To znamená především každoroční zbroušení a natření kvalitními oleji, či lazurami, které stojí nemalé peníze. I tak přes veškerou péči léty ztrácí svůj "lesk", mohou ho napadat škůdci a hniloba, mění barvu ( pokud není napuštěno, či natřeno) a náklady na jeho údržbu tak nezadržitelně rostou.

 

Plast má určitě mnoho výhod, ale při venkovním použití rychle ztrácí svoji barvu, jakékoliv mechanické poškození, či polití barvou je nevratné (bez současného poškození povrchu), stává se křehkým a jeho životnost v našich klimatických podmínkách je nevelká.

 

WPC (dřevoplast), jak již sám název napovídá, je geniálním a originálním spojením těchto dvou materiálů. Je příjemný na dotek, nesnaží se o násilnou imitaci dřeva, má svoji vlastní kresbu, je odolný vůči chemickým látkám, snadno se udržuje, není zapotřebí žádného nátěru a přesto zaručí stálobarevnost, protiskluzovost, vyrábí se v několika barvách a provedeních. Přírodní složku zastupuje ze 60% dřevní hmota a umělou ze 40% polymery, což poskytuje optimální poměr mezi těmito dvěma surovinami. Perfektní stejnorodá směs je nezbytná, aby ochrana dřeva fungovala správně. Polymer, který je použit v našich prknech je 100% HDPE (vysokohustotní polyetylén), který je nesrovnatelně kvalitnější než PVC, při jehož použití je prkno tvrdší, leč křehké.

 

WPC produkty budou dělat krásnější Vaši terasu, balkon, plot, zástěny, obložení bazénu, fasádu, poklop na studnu nebo Vám schová příslušenství k bazénu či jezírku...jednoduše vše, nač si jen vzpomenete.

 -

©Copyright 2011-2014 centrum-teras.cz. Všechna práva vyhrazena. All Rights Reserved.